Американците Джак Сок и Томи Пол поставят начало на участието си на домашния турнир в Атланта с двубой помежду си. Мачът ще започне не преди 19:30 часа българско време.

Сок свикна да се намира на печелившата страна в последния месец, или по-точно по време на състезанията на тревна настилка. 106-ият в света американски тенисист достигна до полуфиналите в Нотингам, финала на “Чалънджър”-а в Илкли, където загуби от Зизу Бергс, а освен това се поздрави с трети кръг на “Уимбълдън” като квалификант. Последният турнир, на който Сок взе участие, бе този в Нюпорт преди две седмици, когато обаче силите му не стигнаха да преодолее Александър Бублик във втория кръг, губейки с 1:2 сета.

Томи Пол също се поздрави със сравнително добри резултати на турнирите на трева. Световният №36 записа два четвъртфинала – в Лондон и Ийстбърн, а след това се класира за четвъртия кръг на “Уимбълдън”, където допусна поражение от Камерън Нори. По този начин Пол си върна самочувствието след кошмарното си представяне от сезона на клей, в който записа само две победи и цели седем загуби.