Световният №1 Даниил Медведев и испанския ветеран Роберто Баутиста-Агут се изправят един срещу друг в двубой от четвъртфиналната фаза на ATP 250 турнира на трева в Майорка. Двамата ще излязат на централния корт не преди 17:00 часа българско време, веднага след края на двубоите Даниел Алтмайер – Бенжамен Бонзи и Маркос Хирон – Стефанос Циципас.

Медведев продължава да се готви усилено за “Уимбълдън”, като това е третата поредна седмица, в която руснакът се състезава на турнири на Стария континент. Представянето му на тревната настилка не никак слабо, но световният №1 така и не успя да спечели титлата на предходните си две участия. В този период той загуби два финала, в които не успя да вземе дори сет – от Тим ван Райтовен в Хертогенбош и от Хуберт Хуркач в Хале. Тази седмица в Майорка Медведев постави трудно, но успешно начало на участието си с обрат над Аслан Карацев с 4:6, 6:3, 6:2. Това бе първа победа над Карацев в кариерата му, след като той бе загубил три мача от своя сънародник досега.

Роберто Баутиста-Агут си взе десетдневна почивка след края на участието си на “Мастърс”-а в Мадрид, след което се завърна на корта на турнира в Хале. Там испанецът постигна две поредни победи над Мартон Фучович и Талон Грикспур, но отпадна на четвъртфиналите именно от Даниил Медведев, който го надигра с 6:2, 6:4. 20-ият в световната ранглиста стартира с трудна победа тази седмица в Майорка, надигравайки Таро Даниел с 6:4, 7:6(4) за близо два часа игра. Вчера Баутиста-Агут трябваше да излезе на корта за двубоя срещу Ник Кириос, но поради контузия австралиецът се отказа и по този начин испанецът си спечели шанс за реванш срещу Медведев.

Интересното е, че победата на Медведев на Баутиста-Агут в Хале миналата седмица бе първата му такава над този съперник в двубоите помежду им. Испанският ветеран бе в серия от три поредни успеха преди това – 2-0 в Ченай през 2017-а, 2-1 в Синсинати през 2020-а и 2-0 в Маями през 2021-ва.