Отборите на Милан и Рома тази вечер се изправят един срещу друг на “Джузепе Меаца” в сблъсък от междинния 20-и кръг в Серия А. Мачът е с начален час 19:30.

За домакините от Милан този двубой е от много голямо значение заради битката за Скудетото. В момента те заемат второто място в класирането с 42 точки или с четири по-малко от градския съперник Интер, който е лидерът в подреждането. Въпреки паузата в първенството покрай коледните и новогодишните празници, подобно на голяма част от сезона, Стефано Пиоли няма да може да разчита на много от своите играчи. Симон Кяер е с дълготрайна контузия, Исмаел Бенасер и Франк Кесие заминаха за Купата на африканските нации, а Давиде Калабрия, Фикайо Томори, Алесио Романьоли и още един неназован футболист са заразени с коронавирус. Добрата новина е завръщането на възстановените от контузии Анте Ребич и Рафаел Леао, които обаче ще започнат мача на пейката.

За гостите от Рома днешната им визита също е много важна, тъй като те имат претенции за класиране за Шампионската лига, а засега изостават от местата в топ 4. В момента “вълците” са шести в подреждането с 32 спечелени пункта, като имат шест по-малко от четвъртия Аталанта. Жозе Моуриньо обаче е в по-изгодна ситуация със своя състав, тъй като няма да може да разчита на контузения Леонардо Спинацола и на заразените с COVID-19 Даниел Бусато и Борха Майорал. Специалния дори ще има на разположение Тами Ейбрахам и Лоренцо Пелегрини, които са готови да бъдат титуляри, след като се възстановиха от своите травми. Не трябва да се пренебрегва и факта, че при предишното си гостуване “джалоросите” разбиха Аталанта с 4:1, така че тази вечер те ще се готвят за ново подобно представяне.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.37 за победа на Милан, 3.50 за равенство и 2.85 за успех на Рома.