Първият и последният в група 4 на Лига “А” в Лигата на нациите – Нидерландия и Уелс, излизат един срещу друг в Ротердам в двубой от четвъртия кръг на надпреварата. Тимът на Луис ван Гаал има седем точки след първите си три мача, докато “драконите” имат само една точка в актива си. Срещата е тази вечер от 21:45 часа.

“Лалетата” започнаха битката в групата с две гостувания. В първия си мач селекцията на Луис ван Гаал съкруши Белгия насред “Крал Бодуен” в Брюксел с 4:1 и направи перфектен старт на кампанията си в Лигата на нациите. Два гола за впечатляващия успех вкара Мемфис Депай, а другите попадения във вратата на домакините вкараха Стивън Бергвайн и Дензъл Дъмфрис. Миши Батшуай се разписа за белгийците в добавеното време. След това Нидерландия изтръгна трите точки в гостуването си на Уелс, постигайки успех с 2:1, като това стана по доста драматичен начин в добавеното време на двубоя. В третия си мач “лалетата” направиха зрелищно 2:2 с Полша с Ротердам. Гостите водеха с 2:0 малко след почивката, но допуснаха изравняване. В добавеното време капитанът на Нидерландия Мемфис Депай пропусна да донесе успеха на тима си от дузпа.

“Драконите” загубиха с 1:2 като гости на Полша, а във втория мач претърпяха ново поражение със същия резултат, но като домакини на Нидерландия. Тимът на Робърт Пейдж, който наскоро си гарантира участие на финалите на Световното първенство след победа на Украйна във финалния плейоф, спечели първата си точка, след като направи 1:1 с Белгия в Уелс. Юри Тилеманс откри за Белгия на “Кардиф Сити Стейдиъм” в 51-вата минута. В 86-ата Бренан Джонсън изравни, като попадението беше гледано с ВАР, но в крайна сметка беше признато. В миналото издание на Лигата на нациите Уелс спечели групата с участие на Финландия, Ирландия и България и така спечели промоция за Лига “А”.