Отборите на РБ Лайпциг и Аталанта тази вечер се изправят един срещу друг на „Ред Бул Арена“ в четвъртфинален двубой от Лига Европа. Началният час на мача е 19:45.

Домакините от РБ Лайпциг определено трябва да бъдат много внимателни довечера, тъй като се изправят срещу един опасен съперник. За тях ще бъде от голямо значение да постигнат победа днес, тъй като със сигурност няма да ги очаква лесен реванш в Бергамо. Тимът се намира в чудесна форма, като не е загубил нито един от последните си десет мача. През този период той записа седем успеха и три равенства. В първенството „биковете“ заемат четвъртата позиция и най-вероятно ще изпълнят целта си да се класират за Шампионската лига. Именно оттам дойдоха в Лига Европа, като имаха късмета да прескочат осминафиналите заради изваждането на Спартак (Москва) от турнира. Преди това обаче те отстраниха един сериозен съперник – Реал Сосиедад, и сега ще се опитат да елиминират още един отбор, който може да претендира за трофея.

Гостите от Аталанта са наясно, че ги очаква тежка визита, от която трябва да си тръгнат с благоприятен резултат, който да им улесни задачата преди ответната среща на техния стадион. За разлика от своя опонент, те със сигурност не се намират в най-добрата си форма, като са спечелили само две от последните си десет шампионатни срещи. Този спад в представянето прекалено много ги отдалечи от топ 4 в Серия „А“, като в момента са седми с осем точки пасив от четвъртия Ювентус. Бергамаските имат един изигран мач по-малко, но това едва ли ще им помогне особено в борбата за място в Шампионската лига. Ето защо те ще бъдат пределно мотивирани да се справят с днешния си противник, за да продължат похода си към трофея, който би им осигурил и място в ШЛ. Те вече се преодоляха с Олимпиакос и друг германски представител – Байер (Леверкузен), като се готвят да отстранят още един опонент в турнира.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.73 за победа на РБ Лайпциг, 3.80 за равенство и 4.50 за успех на Аталанта.