Отборите на Естония и Сърбия излизат един срещу друг с една мисъл – финал и промоция за Дивизия “А”. Двата тима се изправят на полуфиналите на Европейското първенство в Дивизия “Б”, като мачът помежду им започва тази вечер от 18:00 часа българско време.

Любопитното преди сблъсъка е, че и Естония, и Сърбия нямат нито една загуба на шампионата в Тбилиси тази година и влизат в полуфинала с безупречен актив. Макар и да се изправи срещу не чак толкова сериозни съперници, баскетболистите на балтийската република записаха пет поредни победи – над Исландия с 85:83, Нидерландия със 73:62, Румъния със 108:48, Люксембург с 95:48 и Северна Македония с 81:59 по пътя към полуфиналите.

От своя страна пък Сърбия също се поздрави с някои разгромни резултати, само че не такъв бе случаят на четвъртфиналите през вчерашния ден. “Плавите” срещнаха сериозна съпротива от тима на Латвия, като дори към края на последната четвърт губеха с две точки при 71:73. Все пак западните ни съседи показаха характер и взеха нещата в свои ръце, за да триумфират с крайното 79:76. Преди това сърбите удариха Словакия със 112:63, Албания със 116:48, Финландия със 74:68 и Швейцария с 91:68.