Бърнли има една-единствена цел в гостуването си на Астън Вила – да се измъкне от зоната на изпадащите преди последния кръг на Премиър лийг. В момента тимът на Джеси Марч е на точка зад Лийдс, но и с мач по-малко от йоркширци. Евертън пък има две точки повече от Бърнли при равен брой изиграни срещи. Срещата на “Вила Парк” е в четвъртък, 19 май, от 22:00 часа.

Астън Вила и Кристъл Палас завършиха при резултат 1:1 помежду си в Бирмингам преди няколко дни. Оли Уоткинс изведе бирмингамци напред в резултата с гол в 69-ата минута. Нападателят отклони топката от границата на вратарското поле, поразявайки целта след центриране отляво на Люка Дин. В 81-вата минута Джефри Шлуп, появил се току-що на терена, изравни с удар почти от голлинията. Вила е на 14-о място в класирането с 44 точки. Отборът на Стивън Джерард има само две победи в последните си девет мача в първенството, а в последния кръг Вила гостува на шампиона Манчестър Сити. “Виланите” имат и едва два успеха у дома от началото на 2022 година.

Бърнли имаше тежката задача в миналия кръг да гостува на борещия се за място в Шампионската лига отбор на Тотнъм. Единственото попадение в двубоя бе дело на Хари Кейн от дузпа в осмата минута на добавеното време на първата част. Въпреки това обаче тимът на Джеси Марч държи съдбата си в свои ръце и ако спечели оставащите два мача, които са срещу Астън Вила и Нюкасъл, със сигурност ще се спаси. Бърнли обаче има само две победи като гост в първенството от началото на сезона.