Отборите на Удинезе и Наполи излизат един срещу друг тази вечер на “Дачия Арена” в последния мач от четвъртия кръг в Серия “А”. Началният час на срещата е 21:45 българско време.

Домакините от Удинезе стартираха сезона по много добър начин, като в първите три кръга събраха 7 точки, които им отреждат седмата позиция в класирането. Ако тази вечер победят, те ще се изравнят с първите два отбора в подреждането – Милан и Интер, които са с по десет пункта. Фриуланите започнаха кампанията с победа с 3:1, с която отстраниха Асколи за Купата на Италия. След това дойдоха и мачовете им в първенството. В първия кръг те направиха реми 2:2 срещу силния състав на Ювентус, след което постигнаха и двата си шампионатни успеха до момента – 3:0 над Венеция и 1:0 над Специя. Тази вечер “зебрите” ще се постараят да продължат доброто си представяне с нов благоприятен резултат.

Гостите от Наполи започнаха сезона по още по-добър начин. Те записаха три победи в първите кръга, което постигнаха още два тима – Рома и Милан. “Вълците” и “росонерите” обаче не спечелиха своите мачове от този кръг, което предоставя на “партенопеите” чудесна възможност. Ако спечелят тази вечер, те ще съберат пълен актив от 12 точки и ще станат едноличен лидер в класирането, където в момента са четвърти. В досегашните си срещи от първенството тимът постигна победи с 2:0 над Венеция, 2:1 над Дженоа и 2:1 в дербито с Ювентус. Неаполитанците започнаха участието си и в Лига Европа, където в четвъртък стигнаха до реми 2:2 при гостуването си на английския Лестър. Днес те ще се постараят да станат единственият отбор с четири победи от първите четири кръга в италианския елит.

В последните 17 мача между двата тима Наполи има цели 13 успехи, 2 ремита и 2 поражения. От bwin дават следните коефициенти за този мач: 4.50 за победа на Удинезе, 3.50 за равенство и 1.83 за успех на Наполи.