Националните отбори на Обединени арабски емирства и Австралия тази вечер се изправят един срещу друг на „Ал Раян“ в Катар в мач, който ще определи съперника на Перу във финалния плейоф за Мондиал 2022 между представителите на зона „Азия“ и зона „Южна Америка“. Началният час на двубоя е 21:00.

ОАЕ са близо до това да се класират на едва второто си световно първенство след това през 1990 година. Те са аутсайдерът в този сблъсък, имайки предвид по-малките опит в подобни мачове и качество на състава, но щом са достигнали дотук, то е напълно възможно днес да направят още една важна стъпка към това да станат 31-вият отбор, който ще участва на първенството в Катар. Арабите заслужиха участието си в този мач, завършвайки на третата позиция в своята група от втория квалификационен кръг на зона АФК. Те събраха 12 точки след три победи, три равенства и четири загуби, като останаха далеч зад класиралите се за Мондиала Иран и Южна Корея. Сега обаче Обединените арабски емирства имат шанс и да се присъединят към тях в турнира, ако запишат победа днес, а след това и срещу Перу.

Австралия се стремят да се класират за световно първенство за четвърти пореден път, като само два мача ги делят от това постижение. Днес ги очаква труден и важен двубой, но те определено разполагат с по-класния отбор в сравнение със своя съперник, а също така има повече опит в подобни мачове от голямо значение. „Озитата“ направиха разочароваща втора част от квалификационния цикъл, след като завършиха трети в групата си с едва 15 точки след четири успеха, три ремита и три поражения. Така те останаха доста назад спрямо осигурилите си участие в Катар отбори на Саудитска Арабия и Япония. Сега обаче островитяните получават втори шанс да се класират за Мондиал 2022, като този път ще се опитат да се възползват от него.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 4.75 за победа на ОАЕ, 3.50 за равенство и 1.75 за успех на Австралия.