Сърбия търси трета поредна победа в група 4 на Лига “В” на Лигата на нациите. “Орлите” ще се опитат да я постигнат тази вечер в гостуването си на Словения. Двубоят в Любляна е от 21:45 часа.

Словенците си единственият отбор в групата, който все още няма победа. До момента те загубиха с 0:2 от Швеция, след което бяха разгромени с 4:1 именно от Сърбия в Белград. Преди няколко дни все пак Словения спечели първата си точка след нулево равенство с Норвегия в Осло. Домакините играха доста време с човек повече, след като в 63-тата минута Блазич получи червен картон. Той бе изгонен за нарушение срещу Ерлинг Холанд, а от последвалия фал Мартин Йодегор удари гредата. В крайна сметка обаче добрите намеси на Ян Облак донесоха първата точка на селекцията на Матиаш Кек.

“Орлите” започнаха с две домакинства. Първо загубиха с 0:1 от Норвегия, но след това изиграха много по-добър мач и спечелиха с 4:1 над днешния си съперник Словения. Александър Митрович откри резултата в 24-тата минута, но малко по-късно Петър Стоянович изравни. Сергей Милинкови-Савич даде преднина на домакините в 56-ата минута, малко преди края Лука Йович се разписа, а в добавеното време Неманя Радонич отбеляза четвъртото попадение. Първото гостуване за сърбите бе преди няколко дни срещу Швеция. В него селекцията на Драган Стойкович спечели с минималното 1:0 след гол на Лука Йович в 45-ата минута.