Отборите на Лацио и Аталанта тази вечер се изправят един срещу друг на „Олимпико“ в сблъсък от 23-ия кръг на Серия “А”. Двубоят е с начален час 21:45.

Домакините от Лацио определено са способни на по-добро представяне през този сезон. Засега те заемат шестото място в класирането с актив от 35 точки. Голямата им цел е влизане в топ 4 и класиране за Шампионската лига. Разликата спрямо четвъртата позиция е 7 точки, като днес „орлите“ ще имат чудесна възможност да съкратят тази дистанция с победа на свой терен. Противникът е доста корав и ще трудно ще бъде надигран, но Маурицио Сари разполага с голов хищник в лицето на Чиро Имобиле с неговите 17 шампионатни попадения досега. Като домакини през тази кампания римляните имат шест победи, три равенства и едно поражение.

Гостите от Аталанта правят поредния си силен сезон и заслужено се намират на четвъртата позиция в класирането с 42 спечелени пункта. Така засега те са на път да изпълнят своята цел – четвърто поредно участие в Шампионската лига. Все още обаче остават твърде много мачове до края на кампанията, така че тимът не бива да намалява темпото. Като доказателство за неговата солидност служи нулевото реми срещу настоящия шампион и лидер в класирането Интер преди седмица. Сега на бергамаските им предстои тежък мач на негостоприемен стадион, но въпреки това те са най-добрият отбор по отношение на визитите в първенството през настоящия сезон със своите девет успеха и две равенства в тях.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.40 за победа на Лацио, 3.60 за равенство и 2.75 за успех на Аталанта.