Световният №1 Даниил Медведев се изправя срещу Иля Ивашка в двубой от втория кръг на ATP 250 турнира в Хале. Мачът е трети на централния корт в германския град, като се очаква да започне не преди 16:00 часа българско време. Преди него ще се изиграят срещите Ласло Джере – Карен Хачанов и Николос Басилашвили – Оскар Оте.

Медведев успя бързо да се съвземе от сензационната загуба на финала в Херотгенбош миналата седмица, когато бе победен от намиращия се чак на 205-а позиция в ранглистата Тим Ван Рийтовен. Руснакът влезе в час и изигра може би най-силния си мач на трева през настоящия сезон, след като разби Давид Гофен с 6:3, 6:2 в първия кръг в Хале. Медведев не допусна нито един пробив на своето подаване от бившия №7, а ретурът му работеше по възможно най-добрия начин, чрез което проби своя съперник общо три пъти в мача по пътя към убедителния успех.

Иля Ивашка е опасен съперник, когато става въпрос за игра на тревни кортове. През миналата година беларусинът записа добри резултати в тази част от сезона, включително четвъртфинал в Ийстбърн и осминафинал на “Уимбълдън”. В първия кръг в Хале намиращият се на 42-рата позиция в световната ранглиста трябваше да демонстрира хладнокръвие, за да отстрани представителя на домакините Ян-Ленард Щруф с 3:6, 6:3, 7:6(5), чрез което си осигури нов двубой срещу Медведев.

Само преди точно шест дни Медведев и Ивашка се изправиха един срещу друг на четвъртфиналите в Хертогенбош, като победата отиде в ръцете на руснака. Тя обаче дойде много трудно, тъй като световният №1 трябваше да спасява сетбол в първата част. Все пак Медведев се наложи със 7:6(10), 6:4, за да сломи съпротивата на своя съперник. Това е и единственият мач помежду им в ATP тура досега.