ПСВ Айндховен приема Глазгоу Рейнджърс на “Филипс Стейдиъм” в реванш от плейофния кръг за влизане в групите на Шампионска лига. Двата отбора направиха 2:2 преди седмица, така че спорът им остава напълно открит. Срещата е от 22:00 часа.

Срещата на “Айброкс” завърши при резултат 2:2. Мачът се игра под проливен дъжд. Никой от двата тима не успя да вземе предимство в сблъсъка, което дава предпоставки да очакваме също толкова интересен реванш днес. Гостите първи откриха резултата в 37-ата минута, когато при едно разбъркване след корнер Ибрахим Сангаре бе най-съобразителен и порази вратата. Шотландците обаче реагираха бързо и в 40-ата минута възстановиха равенството. Джеймс Таверние напредна отдясно и подаде към точката на дузпата, където Антонио Чолак засече кълбото в мрежата за 1:1. В 70-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Том Лоурънс стреля от фаул, мократа топка мина през стената и вратарят Валтер Бенитес с доста нескопосана намеса позволи тя да се търкулне зад голлиинята за 2:1. Нидерландците обаче отново възстановиха равенството с втори гол след корнер в 78-ата минута. Този път се разписа централният защитник Армандо Обиспо, който с глава прати топката неспасяемо под напречната греда за крайното 2:2.

ПСВ имаше изключително тежка задача срещу Монако в миналия кръг. Двата тима бяха завършили наравно 1:1 в първата среща във Франция преди седмица и в реванша на стадион “Филипс” феновете станаха свидетели на истинско зрелище. Резултатът бе открит от Джоуи Ферман в 21-вата минута в полза на домакините, но възпитаниците на Филип Клеман постигнаха пълен обрат чрез голове на Гийермо Марипан и Висам Бен Йедер и когато вече “монегаските” се виждаха в следващата фаза на сцената излезе Ерик Гутиерес, който минута преди края на редовното време изравни резултата за 2:2. По този начин срещата влезе в продължения, тъй като от тази година правилото за гол на чужд терен бе отменено от УЕФА. В продълженията домакините вкараха още едно попадение чрез Люк де Йонг, който се през това лято се завърна в ПСВ, и благодарение на него възпитаниците на Рууд ван Нистелрой си осигуриха сблъсък за класиране в груповата фаза на Шампионската лига срещу шотландския гранд Рейнджърс. В последният си мач в Ередивизи ПСВ разби с 5:2 като гост Го Ахед. Това обаче бе преди десетина дни, защото през този уикенд двубоят на отбора от първенството бе отложен, за да могат “филипсите” да се подготвят за реванша.

Шотландският гранд не е участвал в групите на Шампионска лига от сезон 2010/11. Оттогава обаче “сините” не са имали по-добър шанс да го направят, отколкото сега. В миналия кръг тимът на Джовани ван Бронскохрс демонстрира изключителен характер. Рейнджърс отнесе звучен шамар при гостуването си на белгийския Роял Юнион СЖ в първия мач на третия квалификационен кръг, когато допусна загуба с 0:2 и надеждите за продължаване напред изглеждаха обречени. В реванша на “Айброкс” обаче “сините” постигнаха пълен обрат, след като се наложиха с 3:0. Головете за шотландския тим отбелязаха Джеймс Таверние (45-дузпа), Антонио-Мирко Чолак (58) и Малик Тилман (79). Рейнджърс игра мач от първенството през уикенда, в който направи ново 2:2 срещу Хибърниън. “Сините” са известни като силен домакин, но това не може да се каже за гостуванията на отбора, защото Джърс имат само една победа в последните си 11 визити в Европа.