Отборите на Пари Сен Жермен и Анже се изправят тази вечер един срещу друг на “Парк де Пренс” в първия мач от десетия кръг на Лига 1. Началният час на двубоя е 22:00 българско време.

Напълно очаквано, домакините от ПСЖ са убедителни лидери в класирането след първите девет кръга в първенството. До момента те са спечелили цели 24 точки. Този впечатляващ актив се дължи на осемте им поредни шампионатни победи. Серията им обаче беше прекъсната в миналия кръг със загубата с 0:2 от Рен. Затова парижани ще искат веднага да се върнат на победния път. Наставникът Маурисио Почетино няма да може да разчита на голяма част от своите звезди заради късното им прибиране ат ангажиментите с националните им отбори. Става въпрос за Кейлор Навас, Маркиньос, Леандро Паредес, Анхел Ди Мария, Неймар и Лионел Меси. Тимът обаче разполага с много дълбок състав и ще иска да го докаже тази вечер. Най-голяма отговорност ще падне със сигурност върху нападателите Килиан Мбапе и Мауро Икарди.

Гостите от Анже също започнаха сезона по доста добър начин. Засега те надминават очакванията и се намират на четвъртата позиция в подреждането. Техният актив е 16 пункта, като той беше извоюван с четири победи, четири равенства и само едно поражение, което беше с тежкото 1:4 като домакин на Нант. Въпреки това тимът ще трябва да положи огромни усилия, за да избегне загубата в днешния мач. Показателна за това е последната среща между тях за Купата на Франция през април. Тогава парижани победиха с убедителното 5:0 на същия стадион. Тази вечер обаче играчите на Жералд Батикле ще се постараят да покажат, че са способни на по-добро представяне срещу този съперник.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.34 за победа на ПСЖ, 5.25 за равенство и 8.75 за успех на Анже.