Отборите на Кьолн и Милан тази вечер се изправят един срещу друг на „Рейн Енерги Щадион“ в приятелска среща за „Телеком къп“. Началният час на мача е 20:00.

Домакините от Кьолн ще имат възможността да играят на своя стадион, което със сигурност ще им помогне срещу този сериозен противник. Обикновено те не биха имали големи шансове за победа над него, но в този случай това не е така, тъй като става въпрос за предсезонна контрола. „Козлите“ се намират по-напред в подготовката си, тъй като кампанията в Бундеслигата започна седмица по-рано. Така те вече изиграха два приятелски мача през това лято, след като преди седмица първо разгромиха Аустрия Лустенау с 4:0, а след това завършиха наравно 1:1 с Грасхопър.

След като преминаха празненствата около спечелената титла на Италия и ваканцията им приключи, гостите от Милан гледат напред към новия сезон. Така дойде време за първата им контрола от подготовката им. Досега те изиграха само един тренировъчен 60-минутен мач срещу аматьорите от Лемине Алмено, който спечелиха с 3:0. Предвид първия им истински двубой и това, че голяма част от основните играчи се присъединиха едва преди няколко дни, на „росонерите“ определено ще им бъде трудно да спечелят днешния приятелски мач.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.55 за победа на Кьолн, 3.50 за равенство и 2.30 за успех на Милан.