Отборите на Силкеборг и Сьонерюск тази вечер излизат един срещу друг на “JYSK Парк” в последен двубой от първия кръг на новия сезон в датската Суперлига. Началният час на мача е 20:00 българско време.

Домакините от Силкеборг се завърнаха в местния елит само година след своето изпадане в долната дивизия. Това стана, след като тимът си извоюва промоция, завършвайки на второто място в класирането. Така той отново ще бъде сред най-добрите отбори в Дания. Играчите на Кент Ниелсен ще се постараят да направят това завръщане победоносно. За новия сезон те се подготвиха с четири контроли, в които записаха две убедителни победи, едно нулево реми и една минимална загуба.

Гостите от Сьонерюск бяха част от елита през миналия сезон. Тогава те завършиха на седмата позиция в редовния сезон и така попаднаха в долната част на класирането. Това означаваше, че тимът трябваше да се бори за своето оставане в Суперлига, но приключи на второто място в групата и така отново ще играят в нея. Възпитаниците на загряха за новата кампания с три контроли. В тях обаче те допуснаха три загуби при обща голова разлика 2:10. Затова в отбора ще се надяват днешният им резултат да е положителен и да докаже, че всъщност играчите са готови за началото на сезона.

От bwin дават следните коефициенти за днешния двубой: 2.05 за победа на Силкеборг, 3.60 за равенство и 3.30 за успех на Сьондерийске.