Водачът на схемата Новак Джокович и непоставеният Йошихито Нишиока днес излизат в един от най-очакваните мачове от първия кръг на „Ролан Гарос“. Двубоят е предвиден да започне в 21:45 часа като част от вечерната сесия.

Световният номер 1 Джокович днес започва своята защита на трофея в турнира. Определено няма да му е лесно отново да триумфира с титлата и да го направи за трети път, но сърбинът е напълно способен да го направи. В първия си кръг той едва ли ще срещне трудности, но трябва да внимава в по-късния етап от надпреварата, където може да срещне дори Рафаел Надал. Ноле може да се похвали с цели 81 победи в турнира, както и 15 загуби, като освен миналата година, той го спечели и през 2016-а. Отделно от това Джокера има и четири загубени финала. Сезонът му на клей не започна добре с ранна загуба в Монте Карло и поражение на финала в Белград, но след това стигна до полуфинал в Мадрид, за да може след това да триумфира с трофея в Рим в последния си турнир преди да замине за Париж.

Задачата на номер 99 в света Йошихито Нишиока изглежда непосилна за него. Той едва ли ще успее да постигне нещо значимо срещу силния си съперник, но въпреки това ще се опита да го затрудни максимално. Японецът участва в четири турнира на клей като част от подготовката си за „Ролан Гарос“. В Мюнхен той записа две победи в Мюнхен преди да бъде елиминиран, но последваха три двусетови загуби в квалификациите в Мадрид, Рим и Лион. Тази година Нишиока има 5 победи и 8 загуби в мачовете си от основната схема на надпреварите на ниво АТР. Досега той има пет участия в схемата на турнира в Париж, но не е преодолявал втория кръг в нито едно от тях.