Ливърпул приема Уулвърхамптън на “Анфийлд” в последния си мач за сезона в Премиър лийг. Мърсисайдци са на точка зад Манчесър Сити и ще разчитат на услуга от Астън Вила и своята легенда Стивън Джерард, които по същото време гостуват на “Етихад Стейдиъм”. Мърсисайдци могат да станат шампиони само ако победят “вълците” и по същото време бирмингамци вземат поне точка от шампионите. Развръзката във Висшата лига е в неделя, 22 май, от 18:00 часа.

Ливърпул продължава до последно битката за квадрупъл. Миналата събота мърсисайдци спечелиха втория си трофей през този сезон, след като победиха Челси след изпълнение на дузпи във финала за Купата на Англия. Ден по-късно Манчестър Сити направи 2:2 с Уест Хам в Лондон и така мърсисайдци получиха шанс отново да се приближат на точка зад шампионите, ако победят Саутхамптън на “Сейнт Мери”. Ливърпул го направи и спечели с 2:1. Нейтън Редмънд изведе “светците” напред в резултата в 13-тата минута, а в 27-мата Такуми Минамино изравни. Куриозно попадение, което първоначално изглеждаше като автогол на Кайл Уокър-Питърс в 76-мата минута, донесе победата на гостите. Попадението бе записано на името на Жоел Матип. Победата позволи на тима на Юрген Клоп да се доближи на една точка от водача в класирането Манчестър Сити преди последния кръг. Воденият от Пеп Гуардиола тим е с 90 точки на върха в момента, а Ливърпул вече е с 89. Мърсисайдци спечелиха 15 от последния си 17 мача за първенство и все още са непобедени през тази календарна година.

Уулвърхамптън пък е загубил 15 от последните си 17 гостувания на “Анфийлд”. В миналия кръг тимът на Бруно Лаже се провали срещу последния в класирането. Норич сложи край на малките шансове на Уулвърхамптън да участва в евротурнирите през следващия сезон. Двата отбора завършиха 1:1 на “Молиню”. Теему Пуки откри резултата в 37-ата минута, а Раян Аит-Нури изравни в 55-ата. Уулвс е в най-лошата си форма през тази кампания, след като тимът не успя да спечели нито един от последните си шест мача в първенството, като взе само две точки в този период.