Отборите на Монако и Барселона ще премерят сили в сблъсъка за бронзовите медали на Евролигата през настоящия сезон. Двата тима излизат в “Жалгирио Арена” в Каунас днес от 17:00 часа българско време за малкия финал в надпреварата. Сблъсъкът ще подгрее големия финал между Олимпиакос на Александър Везенков и Реал Мадрид, който стартира от 20:00 часа.

Монако може да съжалява за пропуснатата възможност да играе на финал в Евролигата още в дебютното си участие на Финалната четворка. Тимът на Саша Обрадович контролираше темпото през първото полувреме на двубоя срещу Олимпиакос в петък, но претърпя главоломен разпад в третата четвърт, в която отбеляза само 2 точки срещу 27 в полза на “червено-белите”. Така монегаските повече не можаха да отговорят на своя съперник и логично се сбогуваха с мечтите да се борят за златото, след като загубиха с 62:76 от гръцкия гранд.

Барселона също се пропука през второто полувреме на мача си с Реал Мадрид, загубен с 66:78. През първите 20 минути стрелбата от далечно разстояние на каталунците вървеше отлично и тимът вкара 9 от 14-те си тройки, но след това възпитаниците на Шарунас Ясикевичус сякаш блокираха и до края на мача вкараха още 5 тройки при 25 стрелби. Мадридчани пък доминираха в подкошието чрез своя гигант Валтер Таварес, а ветеранът Серхио Родригес се погрижи да охлади ентусиазма на вечния враг с поредица от решителни отигравания, каквито отиват на легенда като него.

Барселона и Монако се изправиха два пъти един срещу друг в редовния сезон на Евролигата, като и в двата случая “лос кулес” достигаха до победата – с 69:63 в Княжеството и с 80:70 в “Палау Блауграна”. Момчетата на Шарас нямат загуба от този съперник изобщо от появата на Монако в Евролигата през миналия сезон, като балансът на испанците е 4-0 към момента.