Атлетико Мадрид приема Реал Мадрид на “Уанда Метрополитано” в голямото столично дерби от шестия кръг на Ла Лига. Шампионите са безпогрешни до момента, докато “дюшечкиите” изостават на пет точки от тях в тази ранна фаза от сезона. Сблъсъкът е тази вечер от 22:00 часа.

Атлетико влиза в този двубой с лошо настроение, след като през седмицата загуби втория си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Байер Леверкузен стигна а до успех с 2:0 с голове на Роберт Андрих в 84-тата минута и Муса Диаби в 87-ата. Германският тим създаде повече положения и заслужено спечели, но имаше късмет, че през първото полувреме реферът Майкъл Оливър не отсъди дузпа за Атлетико, след като Едмонд Тапсоба игра с ръка в наказателното поле. В Ла Лига тимът на Диего Симеоне има три победи, едно равенство и една загуба до момента. В предишния кръг “дюшекчиите” разбиха с 4:1 Селта у дома. През миналия сезон Атлетико победи Реал с 1:0 на “Уанда Метрополитано”, което бе първи шампионатен успех за отбора в дербито от февруари 2016 година.

Европейският клубен първенец Реал Мадрид записа осма поредна победа във всички турнири през този сезон, след като спечели с 2:0 като домакин на РБ Лайпциг в Шампионската лига. „Лос бланкос“ усетиха липсата на своя контузен голмайстор Карим Бензема, като нямаха точен удар до 72-рата минута, но все пак стигна до успеха с късни попадения на Федерико Валверде (80’) и резервата Марко Асенсио (90+1’). В Ла Лига до момента тимът на Карло Анчелоти се справи с Алмерия, Селта, Еспаньол, Бетис и Майорка. Така Реал има стопроцентов актив. Лошата новина е, че капитанът Карим Бензема със сигурност пропуска дербито, призна наставникът Карло Анчелоти. Нападателят, който се възстановява от травма, изобщо не се включи във вчерашната тренировка на тима и ще остане извън групата.