Отборите на Коста Рика и САЩ тази нощ се изправят един срещу друг в последния си двубой от световните квалификации. Мачът ще започне точно в полунощ.

За домакините от Коста Рика този двубой е на живот и смърт. Единственият начин те да се класират директно за Световното първенство в Катар е да спечелят днешния си мач. Това обаче не е единственото условие. Освен това Мексико по същото време трябва да допусне изненадваща загуба при домакинството си на Ел Салвадор, а „лос тикос“ да запишат убедителен успех в своя мач. Причината за всички тези сметка са, че отборът е на четвъртото място в класирането с актив от 22 точки, а САЩ и „ацтеките“ са съответно втори и трети с по 25 пункта, като решаващият фактор при равни точки е головата разлика. Американците са с +13 и са недостижими, докато мексиканците са с +7, а костариканците са с +4. Ако островитяните останат четвърти, ще трябва да се задоволят с четвъртото място и плейофа с отбор от Южна Америка за място на Мондиала.

За гостите от САЩ участието им на Световното първенство изглежда 99,99% сигурно. Шансовете да останат едва четвърти в класирането изглеждат илюзорни заради прекалено добрата им голова разлика. Въпреки това те едва ли ще се дадат лесно на своя противник и най-вероятно ще покажат феърплей. Още повече, че не само могат да затвърдят второто място, но и има вероятност да завършат на първата позиция, тъй като авансът на лидера Канада е три точки. Но най-важното е, че янките могат да подходят в този мач със спокойствие, тъй като единствено шокираща загуба с поне шест гола ще ги остави извън участниците на Мондиал 2022. Имайки предвид, че те са континенталният шампион, би било чудо да се стигне до подобно тяхно поражение. Показателна за това е и убедителната победа с 5:1 при домакинството на Панама отпреди няколко дни.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 3.50 за победа на Коста Рика, 3.00 за равенство и 2.15 за успех на САЩ.