Отборите на Реал Мадрид и Валенсия излизат в битка от 29-ия кръг на Ла Лига. Двубоят тази вечер е от 23:00 часа на стадион “Алфредо ди Стефано” в спортния център на “белите”.

“Лос меренгес” рестартираха с лесна победа с 3:1 у дома срещу Ейбар. В този мач столичани решиха всичко през първата част и след почивката играха отпуснато. Момчетата на Зинедин Зидан задължително искат отново да се върнат на две точки зад лидера Барселона, за да не изпускат съперника си. “Лос бланкос” са допуснали едва три поражения този сезон в Ла Лига, но две от тях дойдоха в последните четири мача – срещу Бетис и срещу Леванте.

“Прилепите” са в битка за евроучастие. За момента те заемат осмата позиция в подреждането. По всичко личи, че седмото място ще даде право на изява в Лига Европа, тъй като финалът за Купата на краля няма да се изиграе в нужните срокове. През уикенда “лос че” изпуснаха победата в градското дерби с Леванте след много късен изравнителен гол. “Бяло-черните” имат само една победа в последните си пет двубоя.

В последния сблъсък между двата отбора – полуфинала за Суперкупата на Испания, Реал Мадрид спечели с 3:1. През декември миналата година двата тима направиха 1:1 на “Местайя”. В предния сезон двата отбора си размениха по една домакинска победа – 2:1 за Валенсия и 2:1 за Реал. Дани Карвахал тренира с групата и ще бъде готов за тазвечершния мач. Гарет Бейл също вече е добре и е опция за Зинедин Зидан. Зизу може да направи ротации в халфовата линия, давайки шансове за Иско и Феде Валверде. Еден Азар се включи силно срещу Ейбар и отново ще бъде на линия. Много скоро очакваме завръщане и от Марко Асенсио.

Според bwin Реал Мадрид е фаворит в този сблъсък с коефициент за победа 1,36. Успех за Валенсия се оценява на 8,00. При равенство печелившият залог ще се умножава по 5,25.