Челси ще се опита да реагира след тежкото поражение в миналия кръг и да се завърне към победите в домакинството си на отбора на Лестър, който стартира сезона по разочароващ начин. Срещата е от  четвъртия кръг на Премиър лийг и започва в 17:00 часа.

В първия кръг тимът на Томас Тухел не показа нищо особено, но взе минимална победа с 1:0 над Евертън на “Гудисън Парк”. Седмица по-късно “сините” изиграха много силно лондонско дерби срещу Тотнъм и на два пъти заслужено повеждаха в резултата, но допуснаха изравняване в добавеното време. Калиду Кулибали откри в 19-ата минута. Пиер-Емил Хьойберг изравни в 68-ата минута, а това доведе до сблъсък между Антонио Конте и Томас Тухел, които бяха близо до физическа саморазправа. Рийс Джеймс изведе “сините” отново напред в 77-ата минута, но в добавеното време Хари Кейн изравни за 2:2. В лагера на Челси с основание претендираха, че и двата гола на Тотнъм можеха да бъдат отменени, като реферът, отговарящ за ВАР в този мач – Майк Дийн, призна за грешката си преди попадението на Хари Кейн. Никой обаче не очакваше това, което се случи в третия кръг, в който Челси бе разбит при гостуването си на Лийдс. Йоркширци спечелиха с 3:0 след много самоотвержена игра. По нищо обаче не личеше, че ще се стигне до подобен развой в първите 30 минути на мача, когато играта бе равностойна, а гостите създаваха по-опасните възможности. Груба грешка на Едуар Менди в 33-тата минута обаче разтърси лондончани и доведе до първия гол на „белите“, който бе реализиран от Брендън Аарансън. Четири минути след това Родриго удвои, а в 69-ата Джак Харисън сложи точка на спора. Челси пък завърши и с човек по-малко, след като новото попълнение Калиду Кулибали бе изгонен в 85-ата минута за втори жълт картон.

“Лисиците” могат да съжаляват, че не започнаха кампанията с победа, след като при домакинството си на Брентфорд водеха с 2:0, но допуснаха изравняване за крайното 2:2. След това тимът на Брендън Роджърс трябваше да гостува на започналия много силно сезона отбор на Арсенал. Жезус се разписа на два пъти през първото полувреме, след което лондончани водеха с 2:0. След почивката Лестър показа качествата си в нападение и на два пъти намаляваше резултата след автогол на Уилям Салиба и попадение на Джеймс Мадисън. И двата пъти обаче “лисиците” много бързо получаваха нов гол. Гранит Джака се разписа при първата атака на “артилеристите” след получаването на гол в 55-ата минута, а Габриел Мартинели успокои феновете в 75-ата минута. Последва ново поражение в третия кръг, когато Лестър трябваше да приеме Саутхамптън. “Лисиците” поведоха с гол на Джеймс Мадисън, но след това допуснаха пълен обрат след две попадения на Че Адамс.

Двубоят е още по-специален и заради това, че бранителят на Уесли Фофана е голямата трансферна цел на Челси и от доста време лондончани правят опити да го привлекат. Брендън Роджърс пък го извади от състава в последните мачове. Днес Фофана също няма да играе.