Челси приема Нюкасъл на “Стамфорд Бридж” в последния двубой от 24-тия кръг на Премиър лийг. При позитивен резултат лондончани могат да  влязат в топ 4 за първи път до доста време, измествайки от четвъртата позиция шампиона Ливърпул, който записа три последователни поражения.

Челси търси пета поредна победа във всички турнири под ръководството на Томас Тухел. След нулевото равенство с Уулвърхамптън, в което германецът дебютира като мениджър на лондончани, след това “сините” победиха последователно Бърнли, Тотнъм и Шефилд Юнайтед в Премиър лийг, като допуснаха само един гол във вратата си в тези срещи. През седмицата Челси се класира за 1/4-финалите на турнира ФА Къп, след като отстрани Барнзли. Лондончани спечелиха като гост с 1:0 и в следващата фаза ще се изправят срещу Шефилд Юнайтед. Тами Ейбрахам отбеляза победното попадение за “сините” от английската столица в 64-тата минута.

Нюкасъл постигна две победи в последните си три мача в първенството, благодарение на което е на седем точки над зоната на изпадащите. “Свраките” взеха три точки в мачовете с Евертън и Саутахмптън. Между тях допуснаха поражение от Кристъл Палас. Само Шефилд Юнайтед и Уест Бромич имат повече загуби от Нюкасъл във Висшата лига, след като тимът на Стив Брус допусна 12-ото си поражение във въпросния двубой с “орлите”.

Нюкасъл спечели два от предишните си шест мача с Челси за първенство, но лондончани триумфираха в последните осем срещи с този съперник на “Стамфорд Бридж”. През ноември Челси спечели с 2:0 на “Сейнт Джеймсис Парк”. Bwin оценява шансовете за нов успех на “сините” с 1.22. Ставката за равенство е 6.75, докато “двойката” е оценена с 12.50.