Отборите на Етър и Арда се изправят днес от 17,30 часа на стадион “Ивайло” в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Домакините са в деликатна ситуация в първенството и ще съхранят сили за битките в efbet Лига. Това обяви и треньорът Александър Томаш, който ще пусне срещу кърджалийци голяма част от резервите. Томаш няма да разчита също на контузения Даниел Младенов и наказания Здравко Илиев. В първия си мач след зимната пауза търновчани загубиха с тежкото 0:6 от шампиона Лудогорец в Разград, като бяха много близо до исторически разгром. След това обаче те показаха много по-стабилна игра срещу Левски и Локомотив (Пловдив), завършвайки съответно 0:0 на “Ивайло” и 1:1 на “Лаута”.

Арда пък идва в старопрестолния град в опит за постигне първа победа над Етър във Велико Търново. През ноември кърджалийци направиха 0:0 с Етър, а през пролетта на миналата година двата тима също не излъчиха победител – 1:1. В предишния кръг на първенството Арда допусна загуба от Славия, което ще принуди неизбежно треньора Николай Киров да извърши някои промени в състава. Очаква се атаката да води преотстъпения от ЦСКА-София нападател Тонислав Йорданов, който преди е носил екипа именно на “виолетовите”.

Коефициентите в bwin за този мач са следните: 4.10 за победа на Етър в редовното време, 2.90 за равенство и 1.91 за успех на Арда в 90 минути.