Отборите на Гьотеборг и Малмьо излизат във финал за Купата на Швеция. Срещата е днес от 18:45 часа.

Двата отбора хвърлиха много усилия, за да се класират за финалната битка. И в двата полуфинала се стигна до продължения. Гьотеборг измъкна успеха от Елфсборг след 0:0 в редовните 90 минути и единствен гол в продълженията. Малмьо и Мялби не си вкараха цели 120 минути и се стигна до дузпи. При тях Малмьо успя да пречупи своя съперник с 4:2. Интересното е, че Гьотеборг трябваше да играе продължения и в 1/4-финала.

Поглеждайки временното класиране в шведското първенство, виждаме голяма дистанция между днешните съперници след изиграни 11 кръга. Малмьо е втори и на две точки от водача. Гьотеборг е 11-и с едва две победи и цели шест равенства. Малмьо е в серия от четири поредни победи, а Гьотеборг – в поредица от четири поредни ремита.

В последните пет срещи между двата тима Малмьо има три победи, а Гьотеборг – една. Любопитното е, че отборите ще се срещнат и в неделя, но в мач от първенството.

Според bwin Малмьо е фаворит да вземе трофея с коефициент 1.36. Краен успех за Гьотеборг (без значение дали в редовно време, продължения или дузпи) се равнява на 2,90.