Швейцария и Чехия излизат в люта схватка за оставането си в Лига “А” на Лигата на нациите. Ситуацията е такава, че “кръстоносците” водят с две точки и ще са доволни и на хикс, докато за чехите само победата им върши работа, за да се отлепят от дъното и да изпратят съперника си там и съответно в дивизия “Б”. Двубоят, който е от група 2, е тази вечер от 21:45 часа.

Преди няколко дни Швейцария победи с 2:1 Испания като гост. На стадиона в Сарагоса домакините бяха неубедителни за период от близо час, което доведе до загубата. И двете попадения на гостите дойдоха след корнери, при което дейно участие имаше Мануел Аканжи. Новият защитник на Манчестър Сити вкара първия гол в 21-вата минута, а после асистира на Брийл Емболо за втория в 58-ата. Вторият гол дойде само три минути изравняване от страна на Жорди Алба, което секна и импулса в играта на испанците. С двата поредни успеха в последните си два мача “кръстоносците” се измъкнаха от последното място и в момента имат две точки преднина пред чехите. Швейцария загуби само два пъти в последните си 15 домакинства във всички турнири.

Чехия понесе тежка загуба с 0:4 в домакинството си на Португалия. Диого Далот, който реализира два гола – в 33-тата и 52-рата минути, бе неочакваният герой на гостите. Между тях се разписа и третият в тима от Юнайтед – Бруно Фернандеш (45’). Резервата Диого Жота довърши чехите след подаване на Роналдо в 82-рата. Това бе трето поредно поражение за тима на Ярослав Шилхави, който в този период допусна осем попадения, без да успее да се разпише нито веднъж.