Валенсия и Мурсия излизат един срещу друг в решителен трети мач от четвъртфиналната си серия в испанската Лига Ендеса. Двата тима се изправят тази вечер от 21:45 българско време в “Ла Фонтета”. Общият резултат в серията е 1-1 победи.

Победителят от серията ще се изправи срещу лидера в редовния сезон Уникаха на полуфиналите. Тимът от Малага вече си осигури място в следващата фаза на плейофите, след като елиминира Манреса с 2-0 успеха.

Валенсия и Манреса, които завършиха съответно на четвъртото и петото място в класирането на редовния сезон, си размениха по една победа като гост от началото на своята серия. Първо Мурсия успя да изненада “портокалите” с успех с 96:86 на негов терен, но след това Валенсия се върна в битката с 83:72 във втората среща.

Валенсия не би трябвало да допуска втора грешна стъпка от този съперник вкъщи, като всички коефициенти за двубоя може да намерите ТУК.