Отборите Швеция и Норвегия излизат един срещу друг в Стокхолм в скандинавското дерби от втория кръг на надпреварата в група 4 на Лига “В” в Лигата на нациите. Северните съседи спечелиха първите си мачове от турнира и оглавиха временното класиране в групата, в която са още националните селекции на Сърбия и Словения. Двубоят е тази вечер от 21:45 часа.

Отборът на Швеция тръгна победно в турнира Лига на нациите, след като надви с 2:0 като гост Словения. До успеха в Любляна се стигна след попадения на Емил Форсберг от дузпа в 39-ата минута и късен гол на Деян Кулушевски в 88-ата. В края на миналата година изглеждаше, че Швеция ще се класира автоматично за финалите на Световното първенство, но загубите от Грузия и Испания изпратиха “тре коронур” на бараж. На полуфиналите шведите се справиха с Чехия след продължения, но на финала загубиха с 0:2 от Полша. Въпреки че не се класира за Световното, селекцията на Яне Андерсон спечели 13 от последните си 20 мача.

Отборът на Норвегия си тръгна с трите точки при гостуването на Сърбия преди няколко дни. Скандинавците спечелиха с 1:0 след зрелищен гол на звездата Ерлинг Холанд в средата на първото полувреме. Домакините направиха всичко възможно да стигнат поне до изравнително попадение, но направиха много пропуски пред норвежката врата и останаха с празни ръце.

Въпреки силното поколение, с което разполага, Норвегия отново не успя да се класира на финалите на световно първенство. Селекцията на Стале Солбакен, в която личат имената на Ерлинг Холанд, Мартин Йодегор и Александър Сьорлот, завършиха на трето място в своята група, оставайки зад Нидерландия и Турция.

В последната си кампания в Лигата на нациите тимът на Солбакен завърши на второ място в група 1 на Лига “В”, като остана зад лидера Австрия.