След зрелището, което Манчестър Сити и Ливърпул ни предложиха преди седмица на „Етихад Стейдиъм“, днес големите съперници излизат отново един срещу друг, но в полуфинал за ФА Къп. Победителят ще спори за трофей с Челси или Кристъл Палас, които играят утре в другия полуфинал. Титаничният сблъсък между “граждани” и мърсисайдци стартира в 17:30 часа.

Преди седмица най-големите съперници в Премиър лийг през последните години не успяха да се победят и завършиха 2:2 на “Етихад Стейдиъм” в изключително качествен, динамичен и зрелищен сблъсък. Кевин Де Бройне откри резултата още в шестата минута,но Диого Жота изравни в 13-ата. Габриел Жесус отново изведе шампионите напред в 37-ата минута, а Садио Мане направи 2:2 в самото начало на втората част. Този резултат остави шампионите на върха в класирането с точка преднина пред мърсисайдци.

През седмицата двата отбора имаха доста различни задачи в Шампионската лига. Ливърпул направи 3:3 в протоколно изглеждащ реванш с Бенфика, докато Сити имаше много тежко изпитание да гостува на Атлетико Мадрид след преднина от едва един гол. Сблъсъкът на “Уанда Метрополитано” завърши без попадения, но в никакъв случай не беше скучен. Атлетико игра предпазливо до почивката, но през второто полувреме притисна гостите и тимът на Гуардиола се огъна. Положения пред Едерсон не липсваха, но гол във вратата на Сити така и не падна.

Манчестър Сити елиминира Суиндън Таун, Фулъм, Питърбро и Саутхамптън, за да стигне до полуфиналите, където отпадаше неизменно в последните две издания на турнира.

Ливърпул продължава битката за четите трофея, които отборът на Клоп все още може да спечели. Мърсисайдци отстраниха Щрюсбъри Таун, Кардиф Сити, Норич Сити и Нотингам Форест по пътя си към “Уембли”. Това е първи полуфинал за “червените” във ФА Къп от сезон 2014/15. Ливърпул е в серия от седем поредни срещи без загуба във всички турнири, ни пък няма успех срещу Манчестър Сити в последните пет срещи.