Босна и Херцеговина приема Румъния в Зеница в двубой от втория кръг на група 3 в Лига “В” на Лигата на нациите. “Драконите” взеха точка в първия си мач, докато северните ни съседи разочароваха с представянето си и загубиха от Черна гора в Подгорица. Двубоят межди Босна и Херцеговина и Румъния е тази вечер от 21:45 часа.

Босна и Херцеговина се спаси от загуба при гостуването на Финландия, след като резервата Смаил Превляк се разписа в добавеното време. Срещата в Хелзинки завърши 1:1. Домакините имаха предимство през първото полувреме и поведоха в неговия край, когато Теему Пуки се разписа от дузпа. След като международните срещу се подновиха през септември 2020-а, “драконите” така и не успяват да разгърнат потенциала си и имат едва три победи за близо две години.

Румънците бяха надиграни напълно в гостуването си на Черна гора и заслужено загубиха с 0:2. Северните ни съседи отправиха само един точен удар към вратата на бившия страж на Левски Милан Миятович. Черна гора доминираше и в 66-ата минута поведе. Всичко започна от грешка на Влад Кирикеш, след което Вешович центрира на далечната греда към Хакшабанович, а той свали с глава към Мугоша. Нападателят не се поколеба и с мощен шут изведе своите напред. В последните десетина минути селекционерът на домакините направи 4 смени, а една от резервите сложи точка на спора. В основата на гола отново беше Мугоша, който не успя да преодолее Ница, но играещият в румънското първенство Вукчевич се оказа на точното място и заби втория гол за Черна гора. Така бившият треньор на българския ЦСКА Едуард Йорданеску, който пое Румъния през февруари, все още няма победа. Под негово ръководството румънците изиграха две контроли, в които загубиха от Гърция и записаха равенство с Израел, а след това дойде и споменатата среща с Черна гора. Румънците обаче имат само три поражения в последните си 10 мача във всички турнири.