Два от отборите, които все още нямат загуба от началото на сезона в Бундеслигата – Кьолн и Унион (Берлин) излизат един срещу друг в двубой от шестия кръг на германския шампионат. Столичани в момента са само на точка зад шампиона и лидер в класиране Байерн (Мюнхен), който е и с мач повече. Срещата на “Райн Енерги Щадион” е днес от 14:30 часа.

Отборът на Кьолн наруши серията си от три ремита, спечелвайки гостуването си на Волфсбург с 4:2 в зрелищния двубой помежду им от петия кръг на Бундеслигата. Лукас Нмеча откри за “вълците” още във втората минута, но “козлите” осъществиха бърз обрат след попадение на Деян Любичич в 22-рата минута и автогол на Пауло Отавио в 31-вата минута. Тяхната преднина нарасна още повече в добавеното време на първата част, когато Флориан Кайнц беше точен от дузпа. Нмеча намали изоставането на домакините с втория си гол в 79-ата минута, но само две по-късно Саргис Адамян оформи крайния резултат със своето попадение. Така Кьолн остава непобеден до момента в първенството, заемайки седмото място в него с 9 точки в актива си. През седмицата “козлите” направиха престижно 1:1 като гост на Ница в двубой от Лигата на конференциите, така че увереността става все по-голяма.

Унион не се даде на шампиона Байерн в гостуването си на “Алианц Арена” и си тръгна с точка след този много труден двубой. Унион даже излезе напред чрез Шералдо Бекер в 12-ата минута, но Йошуа Кимих набързо изравни – в 15-ата. След това Байерн доминираше, но пък не толкова убедително, след като Унион показа, че неслучайно за втори пореден сезон играе в евротурнирите. През втората част берлинчани даже можеха да реализират ново попадение, след като в 75-ата Джейми Левелинг излезе очи в очи с Мануел Нойер, но капитанът на Байерн спаси. През седмицата обаче Унион (Берлин) допусна загуба в първия си мач в Лига Европа. Германският тим загуби домакинството си на белгийския Юнион Сен-Жилоа с 0:1. В мач с малко положения гостите стигнаха до единствения гол малко преди почивката. След отлична контраатака Сен Линен се разписа. В добавеното време резервата Свен Мичел от домакините получи червен картон. Със сигурност приоритетът е представянето в първенството, където днес столичани ще опитат да се завърнат на победния път.