Уелс приема Украйна на “Кардиф Сити Стейдиъм” във финалния плейоф, който ще определи последния участник от Европа на Мондиал 2022. Преди няколко дни украинците победиха с 3:1 Шотландия на полуфинала, докато “драконите” елиминираха Австрия в двубой, който се игра още през месец март. Срещата започва в 19:00 часа българско време.

Преди няколко дни “драконите” прекъснаха серията си от девет поредни поражения, след като загубиха с 1:2 гостуването си на Полша в двубой от група 4 на Лига “А” в Лигата на нациите. Джонатан Уилямс даде преднина на Уелс на “Тарчински Арена”, но Якуб Камински (72’) и Карол Швидерски (85’) направиха пълен обрат за Полша. Робърт Пейдж обаче даде почивка на доста от титулярите си в този мач. Големите звезди Гарет Бейл и Аарън Рамчи не играха, за да бъдат свежи за днешния финал. Уелс играе силно у дома и няма загуба в 18 поредни срещи на свой терен.

Отборът на Украйна излезе вдъхновен и мотивиран на “Хемпдън Парк” и постигна заслужен и зрелищен успех с 3:1. Първият гол за гостите отбеляза Андрий Ярмоленко в 33-тата минута. През втората част украинците стигнаха до второ попадение, като негов автор стана Роман Яремчук в 49-ата минута. В 79-ата минута Калъм Макгрегър намали и върна интригата, но в добавеното време Артьом Довбик я уби с трето попадение. Двубоят първоначално беше планиран за март, но заради войната беше отложен.

И двата отбора се борят за това да се класират на финали на световни първенства едва за втори път в своята история. Победителят ще играе на Мондиал 2022 в група с Англия, Иран, САЩ.