Саутхамптън приема Челси на “Сейнт Мери” в двубой от петия кръг на Премиър лийг, който започва тази вечер 21:45 часа.

Саутхамптън бе разбит с 1:4 на старта на новия сезон, когато “светците” поведоха с 1:0 на Тотнъм в Лондон, но в крайна сметка допуснаха тежко поражение. Седмица по-късно отборът бе напът да запише втора загуба, след като изоставаше с два гола от Лийдс на “Сейнт Мери” . Родриго се разписа на два пъти в първата част на второто полувреме. Резервата Джоузеф Арибо върна домакините в мача, а Кайл Уокър-Питърс изравни в 81-вата минута. В третия кръг тимът на Ралф Хазенхютъл постигна първата си победа, след като надделя с 2:1 над Лестър като гост. Преди няколко дни “светците” изиграха доста равностоен мач с Манчестър Юнайтед, но 20-кратният шампион на Англия спечели трите точки след хубав гол на Бруно Фернандеш в 55-ата минута.

В първия кръг тимът на Томас Тухел не показа нищо особено, но взе минимална победа с 1:0 над Евертън на “Гудисън Парк”. Седмица по-късно “сините” изиграха много силно лондонско дерби срещу Тотнъм и на два пъти заслужено повеждаха в резултата, но допуснаха изравняване в добавеното време. Калиду Кулибали откри в 19-ата минута. Пиер-Емил Хьойберг изравни в 68-ата минута. Рийс Джеймс изведе “сините” отново напред в 77-ата минута, но в добавеното време Хари Кейн изравни за 2:2. В лагера на Челси с основание претендираха, че и двата гола на Тотнъм можеха да бъдат отменени, като реферът, отговарящ за ВАР в този мач – Майк Дийн, призна за грешката си преди попадението на Хари Кейн. Никой обаче не очакваше това, което се случи в третия кръг, в който Челси бе разбит при гостуването си на Лийдс. Йоркширци спечелиха с 3:0 след много самоотвержена игра. Груба грешка на Едуар Менди в 33-тата минута разтърси лондончани и доведе до първия гол на „белите“, който бе реализиран от Брендън Аарансън. Четири минути след това Родриго удвои, а в 69-ата Джак Харисън сложи точка на спора. Челси пък завърши и с човек по-малко, след като новото попълнение Калиду Кулибали бе изгонен в 85-ата минута за втори жълт картон. В събота тимът на Тухел постигна много трудна, но и заслужена победа с 2:1 в домакинството си на Лестър. Трите точки за своя тим донесе Рахийм Стърлинг (47’, 63’) с двете си попадения през втората част, негови първи като играч на “сините”. Те обаче трябваше да се справят с човек по-малко повече от 60 минути, след като Конър Галахър бе изгонен в 28-ата минута. Харви Барнс бе точен за “лисиците”