Евертън приема Лестър на “Гудисън Парк” в много интригуващ двубой от 20-ия кръг на Премиър лийг. Двата отбора се намират в изключителна добра форма и имат амбиция за класиране в топ 4, а защо не и за нещо повече. Срещата, която ще противопостави третия и седмия във временното класиране, стартира в 22:15 часа.

“Лисиците”, които са в серия от три поредни победи в Премиър лийг и общо пет такива във всички турнири, в момента имат преднина от шест точки пред “карамелите”, но Евертън е изиграл два мача по-малко, така че може да се каже, че двата отбора влизат с идентични изходни позиции в този сблъсък. Преди уикенда отборите на Брендън Роджърс и Карло Анчелоти нямаха никакви проблеми в турнира за ФА Къп, където постигнаха леки победи над съперници от Чемпиъншип.

Въпреки че има някои проблеми с контузии, Брендън Роджърс успява да държи Лестър в битката за титлата. „Лисиците“ са в серия от осем поредни мача без загуба във всички турнири, като последното им поражение бе в средата на декември, когато отстъпиха с 0:2 именно на днешния си съперник на Евертън. Преди седмица Лестър дори излезе на върха във временното класиране, където остана 24 часа, след като победи с 2:0 Челси у дома.  Уилфред Ндиди в 6-ата и Джеймс Мадисън в 41-вата минута донесоха успеха на своя тим,

В предишния кръг Евертън измъкна трудна победа с 2:1 като гост на Уулвърхамптън. Алекс Иуоби даде летящ старт на гостите в шестата минута, но Рубен Невеш изравни в 14-ата. Майкъл Кийн донесе победата на Евертън 13 минути преди края. Голямата тревога на Карло Анчелоти е домакинската форма на неговия отбор, който загуби три от последните си пет мача на “Гудиън Парк” в Премиър лийг. На всичко отгоре Лестър е вторият най-добър гост в лигата след Манчестър Юнайтед. Проблемът за Брендън Роджърс пък е отсъствието на Джейми Варди.

Според bwin шансовете на двата отбора за почти изравнени – 2.85 срещу 2.55 в полза на гостите. Коефициентът за равенство е 3.25.