Евертън приема Уест Хам на “Гудисън Парк” в двубой от осмия кръг на Висшата лига на Англия, който стартира днес в 16:15 часа.

Последният път, когато Евертън игра, бе в дербито срещу Ливърпул. Градските съперници изиграха зрелищен двубой, в който създадоха много положения, но четири пъти гредите спираха футболистите в синьо и червено. Веднъж това се случи след удар на Том Дейвис, а след това на два пъти късметът обърна гръб последователно на Дарвин Нунес и Луис Диас. В добавеното време същото се случи и след изстрел на Мохамед Салах. Джордан Пикфорд и Алисон също направиха няколко страхотни спасявания, а ВАР отмени гол на домакините заради засада на Конър Коуди. След всички тези ситуации вълнуващото дерби, с което стартира шестият кръг на Премиър лийг, завърши 0:0. Този резултат прекъсна серията от две поредни победи на Ливърпул. За Евертън пък това бе четвърто поредно реми.

През седмицата Уест Хам записа втора победа в груповата фаза на Лигата на конференциите, след като спечели с 3:2 гостуването си на Силкеборг. Тимът на Дейвид Мойс имаше предимство в голяма част от мача, но в края трябваше да пази преднината си под натиска на съперника, за да стигне до трите точки. Преди две седмици, когато бе последният мач на Уест Хам в първенството, “чуковете” се представиха силно, но загубиха дербито с Челси на “Стамфорд Бридж”, след като бяха ощетени и от съдиите. Микаел Антонио откри резултата в 63-тата минута. Влезлият като резерва Бен Чилуел изравни в 76-ата минута, а след това асистира на Кай Хаверц за второто попадение на домакините, което падна две минути преди края. Преди втория гол на “сините” Максуел Корне удари греда от страхотна позиция. Уест Хам отбеляза и изравнителен гол в последната минута, но попадението бе отменено след разглеждане с ВАР за несъществуващо нарушение срещу Менди.