Поставеният под номер 7 Андрей Рубльов и 12-ият в схемата Яник Зинер днес се изправят един срещу друг в най-оспорвания 1/8-финал на „Ролан Гарос“ при мъжете. Началният час на мача е предвиден за около 19:15.

Рубльов се представя прилично до момента в турнира и не срещна сериозни проблеми в досегашните си три двубоя, всички от които спечели с 3:1. В първия кръг той се справи със Сунву Квон с 6:7 (5), 6:3, 6:2, 6:4, а във втория елиминира Федерико Делбонис с 6:3, 3:6, 6:2, 6:3. В третия успя да преодолее специалиста на клей Кристиан Гарин с 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 (11). Днес обаче определено му предстои най-трудното изпитание до момента. С този съперник руснакът има два завършени мача, и то на клей. Те обаче бяха спечелени от Зинер в Барселона преди година и в Монте Карло преди месец и половина. Това е четвърто негово участие на „Ролан Гарос“, като е преодолявал първия кръг само още веднъж – през 2020-а, когато достигна до ¼-финалите.

Зинер определено се справя по-добре до момента, но трябва да се отбележи, че опонентите му бяха по-леки. Така че не е изненадващо, че досега е загубил само един сет в турнира. На старта той записа бърза победа с 6:3, 6:2, 6:3 над Бьорн Фратанджело. Във втория кръг му беше по-трудно, но все пак отстрани Роберто Карбайес Баена с 3:6, 6:4, 6:4, 6:3. В последния си мач Зинер надви Маккензи Макдоналд с 6:3, 7:6 (6), 6:3. Днес той ще търси трети успех срещу следващия си противник, като трябва да покаже, че умее да печели важни мачове и в турнирите от „Големия шлем“. За него това е трето участие на „Ролан Гарос“, като направи впечатляващ дебют през 2020-а, завършил със загубен ¼-финал, а преди година силите му стигнаха за 1/8-финал.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.83 за победа на Андрей Рубльов и 1.95 за успех на Яник Зинер.