Олимпик Марсилия приема Фейенорд в реванш от полуфиналите на Лигата на конференциите. Нидерландският тим взе победа с 3:2 в първия двубой, но все още нищо в този интересен сблъсък не е решено. Двубоят на “Велодром” е в четвъртък, 5 май, от 22:00 часа.

Фейенорд за пореден път доказа, че е един от най-атрактивните и резултатни отбори в Лигата на конференциите. Нидерландците сътвориха пореден голов спектакъл в турнира в първия 1/2-финален сблъсък с Марсилия, като спечелиха с 3:2 на своя “Де Кайп” и взеха минимална преднина в сблъсъка между двата тима. Сирил Десерс в 18-ата и 46-ата минута и Луис Синистера в 20-ата минута вкараха за домакините, а за гостите се разписаха Бамба Денг в 28-ата и Жерсон в 40-ата минута, като и двата тима пропуснаха още положения, с които можеха да направят резултата дори още по-сериозен в цифрово изражение.

Марсилия не може да си похвали с особено вълнуващи двубои по пътя си към полуфинала, но пък отборът отстрани последователно Карабах, Базел и ПАОК, като записа по две победи над всеки от тези съперници. Преди няколко дни Лион разгроми с 3:0 Марсилия в дербито от 35-ия кръг на Лига 1. “Хлапетата” не бяха впечатляващи, но се възползваха от грешките на съперника и вкараха три безответни гола през второто полувреме. Техни автори станаха Кастело Лукеба (55′), Муса Дембеле (76′) и Карл Токо-Екамби (88′). Наставникът на ОМ Хорхе Сампаоли даде почивка на част от титулярите, за да са свежи за реванша от полуфиналите в Лигата на конференциите срещу Фейенорд. През първата част Марсилия имаше няколко възможности да поведе, но след почивката домакините се умориха и допуснаха тежко поражение, което ги остави само на 3 точки пред Рен и Монако в спора за второто място.

Фейенорд премина групова фаза на Лигата на конференциите без загуба и с актив от 14 точки. След това тимът на Арне Слот елиминира Партизан с общ резултат 8:3. След това дойдоха сблъсъците с добре познатия съперник Славия Прага, с който Фейенорд бе в една група в по-ранната фаза на турнира. Двата тима направиха зрелищно 3:3 в Ротердам, но нидерландците спечелиха с 3:1 в Прага и с общ резултат 6:4 продължиха напред.

През уикенда Фейенорд записа четвърта поредна победа във всички турнири, след като надигра с 3:1 Фортуна Ситард като гост в двубой от Ередивизие. Отборът е в серия от осем срещи без загуба.