Отборите на Ливърпул и Евертън тази вечер се изправят един срещу друг на „Анфийлд“ в мърсисайдското дерби, с което ще приключи 23-тият кръг в Премиър лийг. Мачът започва в 22:00 часа.

Домакините от Ливърпул преживяват много разочароваща кампанията, като се намират едва на десетото място в класирането с актив от 29 точки. Разликата с четвъртия Нюкасъл е 12 пункта, но „червените“ имат два изиграни мача по-малко. Ако успеят да ги спечелят, дистанцията до топ 4 няма да е толкова голяма. Ето защо за тях е много важно да победят в днешното градско дерби, което също така би им върнало част от самочувствието преди директния сблъсък със „свраките“ и тежкия двубой с Реал Мадрид в Шампионската лига. Днес те ще имат предимството да играят на своя стадион, където през сезона имат шест победи, три равенства и една загуба в шампионатните си срещи.

Гостите от Евертън също не могат да бъдат доволни от представянето си през сезона, тъй като се намират в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция в таблицата с 18 спечелени пункта. Ако все пак успеят да спечелят днешното дерби, те ще изпреварят двата отбора пред себе си – Уест Хам и Лийдс. В миналия кръг те поднесоха изненада, след като надвиха лидера в класирането Арсенал с 1:0 като домакин. Сега „карамелите“ ще се опитат да запишат нова голяма победа, която да им помогне в битката за оцеляване. Те обаче имат само една победа в последните 20 дербита. Освен това са сред най-слабите гости в първенството през сезона със своите един успех, четири ремита и пет поражения.

От bwin дават следните коефициенти за този двубой: 1.62 за победа на Ливърпул, 4.00 за равенство и 5.25 за успех на Евертън.