Отборите на Омония и Динамо (Загреб) излизат един срещу друг на “GSP Стейдиъм” в мач реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Преди седмица хърватите спечелиха с 2:0 на своя стадион. Днешният двубой е с начален час 19:00 българско време.

Домакините от Омония имат трудната задача да наваксат изоставане с два гола след първия мач. Затова те трябва да се представят много по-силно, отколкото преди седмица. Ще е необходимо тимът да запише победа с поне две попадения, за да има шанс да продължи в следващия кръг на турнира. Кипърският шампион не бива да допуска спад в играта си, подобно на второто полувреме на срещата преди седмица, когато съперникът отбеляза и двата си гола. “Детелините” влязоха в сблъсъка като аутсайдер и в Хърватия се видя защо, но днес те ще се постараят да поднесат голяма изненада, с която да продължат напред в Шампионската лига.

Гостите от Динамо (Загреб) имат комфортен аванс от две попадения след добрата втора част на свой терен. Работата им обаче е само наполовина свършена, така че днес те отново трябва да изиграят стойностен мач. В никакъв случай отборът не бива да допуска подценяване, защото опонентът му е способен да го накаже за това. Така че хърватският шампион трябва да остане изцяло концентриран в тазвечершния мач и да забрави за успеха отпреди седмица. Преди сблъсъка той беше сочен за фаворит в него. Тимът оправда тези прогнози в първия двубой, като ще се опита да го направи и днес.