Манчестър Сити приема Борусия (Дортмунд) на “Етихад Стейдиъм” в двубой от втория кръг на група “G” на Шампионската лига. Двата отбора започнаха с убедителни победи кампаниите си в турнира. Срещата е с по-особен заряд заради факта, че трима играчи на “гражданите” защитаваха цветовете и на “жълто-черните”. Най-интересно е какво ще направи головата машина Ерлинг Холанд срещу бившия си клуб. Срещата е тази вечер от 22:00 часа.

Холанд не спира да бележи. Норвежкият нападател отбеляза два гола, а Манчестър Сити стартира участието си в Шампионската лига с победа с 4:0 при гостуването на Севиля. Холанд откри резултата в 20-ата минута, а Фил Фоудън удвои след почивката. Норвежецът се разписа отново в 67-ата минута. В самия край Рубен Диаш също се нареди сред голмайсторите. Холанд тръгна да чупи нови рекорди, след като се разписа в пети пореден мач. Той има 12 попадения в първите си седем мача за Ман Сити и 25 гола в 20 мача в Шампионската лига. През уикенда шампионът на Англия нямаше двубой, защото кръгът в Премиър лийг бе отложен, така че сега отново Сити може да вложи всичките си сили в поредната крачка към голямата цел. Тимът на Джосеп Гуардиола няма загуба в първите си седем мача през сезона, като отбеляза 17 гола в последните си четири домакинства.

Борусия (Дортмунд) започна отлично участието си в груповата фаза на Шампионската лига, след като с лекота срази с 3:0 първенеца на Дания ФК Копенхаген. Марко Ройс (35’), Рафаел Герейро (42’) и Джуд Белингам (83’) бяха точни за домакините на “Сигнал Идуна Парк” след еднотипни атаки през центъра. “Жълто-черните” тотално надиграха своя съперник и успехът им не подлежеше на съмнение, като дори трябваше да е с още по-изразителен резултат. Това бе трета поредна победа за Борусия. Добрата серия обаче приключи през уикенда в Бундеслигата, след като РБ Лайпциг натупа с 3:0 Дортмунд у дома.

От октомври 2017 година Борусия няма равенство като гост в двубой от Шампионската лига.