Поставеният под номер 4 Стефанос Циципас и вторият в схемата Александър Зверев днес се изправят един срещу друг в сблъсък от полуфиналите на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Мадрид. Двубоят е с начален час 22:00.

Световният номер 5 Стефанос Циципас определено се намира в добра форма от началото на сезона на клей. Той вече триумфира с титлата на „Мастърс 1000“ турнира в Монте Карло и сега ще се опита да стигне до битката за трофея и в испанската столица. Единствената му загуба на червена настилка през този сезон беше срещу намиращия се в голям възход Карлос Алкарас в Барселона. В досегашните си три мача в Мадрид гъркът победи Лука Пюи с 6:3, 6:4; Григор Димитров с абсолютно същия резултат и Андрей Рубльов, който обаче успя да му вземе сет за 6:3, 2:6 и 6:4. Ако днес Циципас победи, той ще се класира на втория си финал в турнира при едва четвъртото си участие в него. През 2019-а той можеше да спечели титлата, но тогава отстъпи на Новак Джокович в последния двубой.

Световният номер 3 Александър Зверев e действащият шампион в турнира и е близо до това да защити титлата си. Преди година той се справи блестящо в испанската столица и ще се опита да повтори тогавашния си успех. Той е спечелил състезанието още веднъж – през 2018 година, а статистиката му там е впечатляваща: 15 победи и само 2 загуби. Днес обаче германецът се изправя срещу един от най-неудобните си противници в целия тур, от когото има 7 поражения в 10 мача. Също така той е загубил и трите си двубоя на клей срещу Циципас, като последният от тях беше през миналия месец, когато гъркът спечели с 6:4, 6:2 в Монте Карло. Зверев също записа три победи дотук в Мадрид, като надви Марин Чилич с 4:6, 6:4, 6:4, Лоренцо Музети с 6:3, 1:0 и отказване, както и Феликс Оже-Алиасим с 6:3, 7:5.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.57 за победа на Стефанос Циципас и 2.40 за успех на Александър Зверев.