Манреса и Уникаха Малага подновяват съперничеството си в испанската Лига Ендеса. Двата тима са съперници на четвъртфиналите в плейофите, като тази вечер те излизат за втория си мач от 21:30 часа в залата на Манреса. Резултатът в серията е 1-0 победи в полза на Уникаха, след като те спечелиха първото си домакинство.

Уникаха излезе напред в битката с успеха си с 87:79 в откриващия двубой от серията. Интересното бе, че мачът премина под диктовката на Манреса, който водеше през почти цялото време, но допусна обрат в последната четвърт, която загуби с 23:35. Така Уникаха открадна победата, въпреки че не я заслужаваше особено. Българският национал Дейвид Кравиш бе сред най-резултатните за победителите с 10 точки и 6 борби.

Така Уникаха запази перфектния си баланс в директните мачове с Манреса от началото на сезона и увеличи своя актив до 3-0. Отборът на Ибон Наваро се наложи два пъти над своя съперник в редовния сезон – с 91:77 и 88:77, за да последва и победата му в първия мач от плейофите. Тимът от Малага обаче не убеди в превъзходството си и ще трябва да покаже подобрение, ако иска да измъкне втори пореден успех, и то на територията на опонента.