Швеция и Словения се вкопчват в битка, която ще реши кой от двата отбора ще запази мястото си в Лига “В” на Лигата на нациите. “Тре кронур” ще трябва да търси задължителна победа, ако не иска да остане на дъното, докато словенците ще са доволни и на реми, с което ще запазят третото си място. Срещата в Стокхолм, която е група 4, започва в 21:45 часа.

Сърбия изигра един от най-силните си мачове в последните години и разгроми с 4:1 Швеция преди дни. Александър Митрович поведе сърбите с хеттрик, а едно попадение добави Саша Лукич. По този начин “орлите” събраха 10 точки и настигнаха водача в група 4 на Лига “В” Норвегия. Това означава, че съдбата на първото място ще се реши в прекия дуел между двата тима в Осло тази вечер. За “тре кронур” това бе четвърта поредна загуба в турнира. Отборът е на дъното в групата с едва 3 точки и трябва на всяка цена да победи Словения у дома, за да се спаси от изпадане в Лига “C”. Швеция допусна 10 гола в петте си мача до момента.

Словения обърка сметките на устремения към промоция тим на Норвегия, след като го надви с 2:1 като домакин. Скандинавците водеха до 69-ата минута с дежурно попадение на Ерлинг Холанд (47’), но Ян Облак и компания успяха да вкарат два гола чрез Андраж Шпорар (69’) и Бенямин Шешко (81’). Така домакините записаха първия успех в надпреварата и имат шансове да се спасят от изпадане. Загубите за Словения в групата са две, като една от тях бе в първия кръг именно срещу Швеция.