Полуфиналната серия в Източната конференция на НБА между отборите на Маями Хийт и Филаделфия Севънти Сиксърс навлиза в заключителната си фаза. “Горещите” приемат опонента си в мач №5 от битката утре сутрин от 2:30 часа българско време във “FTX Арена”. Домакините от Флорида са длъжни да спрат пропадането, което ги обзе след първите два мача. Както е известно, момчетата на Ерик Сполстра дръпнаха напред в общия резултат с 2-0 победи, но след това допуснаха две поредни поражения в двете си гостувания на територията на Филаделфия, което доведе до паритет в общия резултат при 2-2.

С основна заслуга за възкръсването на Сиксърс в серията определено е фактът, че тимът отново може да разполага със своята суперзвезда Джоел Ембийд. Камерунецът, който играе след получено сътресение, а освен това и с разкъсано сухожилие в палеца, донесе звездното присъствие в ротацията на своя отбор, като в мач №3 наниза 18 точки и лимитира съперниковия център Бам Адебайо до едва 9 точки, докато в мач №4 напомни за себе си с 24 точки и 11 борби. В четвъртия двубой видяхме и пробуждането на Джеймс Хардън, който изигра най-силния си мач от доста време насам с 31 точки в коша на “горещите”.

От своя страна Маями трябва да намери варианти как да подпомогне на лидера си Джими Бътлър. Крилото в състава на Ерик Сполстра изригна и в двете гостувания във Филаделфия, но чудесните му изяви така и не дадоха резултат срещу бившия му отбор. Бътлър завърши с 33 точки и 9 борби в третия двубой, а след това постави 40 точки и 6 асистенции срещу името си в четвъртия мач. Сега обаче серията отново се измества на територията на “горещите”, като привържениците на тима ще се надяват да видят по-постоянни изяви от останалата част от отбора като Кайл Лаури и Тайлър Хиро, които не успяха да напипат точния ритъм в стрелбата си в последните две срещи.