Интер и Ювентус излизат един срещу друг на “Олимпико” във финала за Купата на Италия. Грандовете на италианския футбол ще се срещнат за четвърти път през този сезон. Първият двубой завърши без победител, но след това “нерадзурите” спечелиха след продължения финала за Суперкупата, както и гостуването в Торино за първенството. Това е едва третият финал за Купата на Италия между Интер и Ювентус. “Старата госпожа” бе победил в предишните два, последният от които е през далечната 1965 година. Дерби д’Италия започва тази вечер в 22:00 часа.

Преди 12 месеца Юве победи Аталанта и спечели 14-ата си Купата на Италия. Именно Интер обаче успя да прекъсне деветгодишната доминация на “бианконерите” в Серия “А” и да вдигне Скудетото. “Нерадзурите” продължават битката с Милан за първото място в първенството, но титлата е по-близо до “росонерите”, които имат две точки преднина два кръга преди края и всичко е в техните собствени ръце. Все пак Интер вече спечели един трофей през този сезон, а днес може да добави и втори. За “нерадзурите” това би била първа Купата на Италия от 11 години.

Сезонът за Юве отново бе разочароващ до момента. Единственото успокоение за феновете е, че отборът все пак си осигури класиране, даващо право на участие в Шампионската лига. Ако обаче днес не успее да победи Интер, “Старата госпожа” ще завърши за първи път без трофей от цяло десетилетие.

В последния мач на Интер преди финала “нерадзурите” губеха с 0:2 от Емполи, но успяха да стигнат до обрат и победа с 4:2 след два гола на Лаутаро Мартинес. Автогол на Романьоли и попадение на Алексис Санчес в добавеното време потвърдиха победата на Интер. Ювентус пък изненадващо загуби с 1:2 от Дженоа. Домакините на “Луиджи Ферарис” измъкнаха изключително ценни три точки в битката за оцеляване след страхотен обрат в края на мача. Гостите първи откриха резултата чрез Пауло Дибала в 48-ата минута. Така аржентинецът отбеляза 115-ия си гол за “Старата госпожа” и изравни Роберто Баджо в голмайсторската листа на клуба. В 87-ата минута обаче Алберт Гудмундсон възстанови равенството, а в 96-ата минута Доменико Кришито от дузпа донесе успеха на “грифоните”.