От подновяването на сезона в клас Moto3 след лятната пауза Серхио Гарсия има спечелени само 14 точки, благодарение на петото си място в Австрия и на 13-то в Арагон преди седмица. В същото време неговият съотборник и основен конкурент за титлата Изан Гевара има 50 спечели пункта в последните четири старта.

В тях испанецът регистрира едно отпадане във Великобритания, където и Гарсия не завърши, седмо място в Австрия, трето в Сан Марино и победа в Арагон. Така той се отдалечи на цели 33 точки пред Гарсия в битката за световната титла пет старта преди края на сезона.

Именно поради тази причина за Гарсия ще е важно да запише добро класиране в утрешната Гран При на Япония, която се завръща в календара на световния шампионат след двугодишно отсъствие. По-рано днес в квалификацията на мократа „Мотеги“ той се класира трети, докато Гевара остана едва 10-ти в своя дебют на японска земя.

От първото място ще потегли представителят на домакините Тацуки Сузуки, който ще гони първата си победа за сезона в най-малкия клас. Между него и Гарсия на първия ред ще застане британецът Скот Огдън, който се възползва максимално от лошите условия и завоюва най-добрата стартова позиция в кариерата.

Денис Фоджа, който се намира в серия от редуване на победи и лоши резултати ще потегли пети, а точно пред него ще стартира и друг от японците Аюму Сасаки. Пилотът на отбора на Макс Биаджи спечели по един невероятен начин в Австрия преди повече от месец, а в Арагон миналата неделя завърши втори зад Гевара.

Състезанието за Гран При на Япония в клас Moto3 започва утре в 6:00 часа сутринта българско време, а всички коефициенти за крайните победители може да намерите ТУК.