Олимпик Марсилия посреща носителя на трофея в Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) на “Велодром” в двубой от група “D” на Шампионската лига, който стартира в 22:00 часа. Двата отбора стартираха участието си със загуби в първия кръг, така че тази вечер ще се опитат да постигнат първи успех.

Марсилци загубиха гостуването си на Тотнъм в Лондон, но фактът, че останаха с човек по-малко още в 47-ата минута, предопредели изхода на този двубой. Първите голове на Ричарлисон за Тотнъм изведоха лондончани до победа с 2:0. Бразилецът отбеляза два гола в рамките на пет минута към края на мача.  В 76-ата минута Ричарлисон успя да открие след удар с глава, засичайки центриране на Иван Перишич. Пет минути по-късно лятното попълнение на домакините удвои отново след удар с глава. Тимът на Игор Тудор обаче се представя много силно във френската Лига 1 до момента и с шест победи и едно равенство дели първото място с шампиона Пари Сен Жермен. В последния кръг ОМ обърна с 2:1 друг от силните отбори в първенството – Лил.

Айнтрахт загуби тежко първия си мач в групите на Шампионска лига изобщо. Отборът на Спортинг (Лисабон) изигра отлично второ полувреме и така постигна убедителен успех с 3:0 като гост на носителя на трофея в Лига Европа от миналия сезон. През уикенда “орлите” допуснаха второ поредно поражение, след като отново на свой терен отстъпиха с 0:1 на отбора на Волфсбург, който до този момент нямаше победа. След този резултат Айнтрахт заема 11-място във временното класиране с актив от осем точки след шест изиграни срещи.