Отборите на Наполи и Лацио тази вечер излизат един срещу друг на “Диего Армандо Марадона” в един от най-интересните мачове от междинния 32-и кръг в Серия “А”. Началният час на мача е 21:45 българско време.

Домакините от Наполи се намират на петата позиция в класирането с актив от 60 точки, като се борят със зъби и нокти за участие в Шампионската лига. Четвъртият Аталанта има само 4 пункта аванс пред тях, а вторият Милан – 6 пункта. Ако бергамаските загубят днешния си мач, а “партенопеите” победят, разликата между двата тима ще стане само една точка. Съперникът Лацио също е директен конкурент в борбата за ШЛ, така че за играчите на Дженаро Гатузо е много важно да спечелят този сблъсък. Тимът се намира в много добра форма, като в последните си 10 мача във всички турнири записа цели 7 успеха, 2 равенства и само 1 загуба, която беше срещу Ювентус с 1:2 в отложения двубой от третия кръг на Калчото. През миналия уикенд пък неаполитанците не отстъпиха на лидера в таблицата Интер, като нарушиха серията му от 11 шампионатни победи с реми 1:1 на “Диего Армандо Марадона”. Те се представят силно на своя стадион през сезона, като в мачовете си от пъвенството там са постигнали 10 успеха, 2 равенства и 3 поражения.

Гостите от Лацио заемат шестото място в подреждането с 58 спечелени пункта. Дистанцията им от четвъртия Аталанта е 6 точки, но те също така имат и един изигран мач по-малко. Това ги поставя сред претендентите за участие в ШЛ. Напоследък “орлите” правят всичко възможно да догонят водещите отбори в класирането и лека-полека стопиха голяма част от разликата си от тях. Победа днес би била от огромно значение в борбата за топ 4. Римляните се намират в добра форма, която се изразява в 5 поредни шампионатни успеха, въпреки че по същото време тимът беше елиминиран от ШЛ от настоящия първенец в турнира Байерн Мюнхен. Последната загуба на играчите на Симоне Индзаги в Серия “А” пък беше нанесена от действащия шампион Ювентус с 1:3. Това обаче се случи в началото на март, а “бианкочелестите” загряха за днешния важен сблъсък с победа с 5:3 в головото шоу срещу Беневенто на “Олимпико” преди няколко дни. Тази вечер отборът ще е гост, като той е сред най-опасните опоненти в това отношение през настоящата кампания в италианския елит със своите 8 победи, 2 ремита и 5 загуби.

Наполи има голямо предимство в последните 18 мача от това съперничество с 12 успеха, 2 равенства и 4 поражения, но загуби визита си на Лацио по-рано през сезона с 0:2. От bwin дават следните коефициенти за днешната среща: 2.00 за победа на “партенопеите”, 3.70 за равенство и 3.60 за успех на Лацио.