Отборите на Уругвай и Парагвай тази нощ излизат един срещу друг на “Нилтон Сантош” в последния си мач от зона “Юг” на Копа Америка. Двубоят е с начален час 3:00 българско време.

Засега Уругвай се намира на четвъртото място в групата с актив от 4 точки. Тимът вече се класира за следващата фаза, тъй като не може да бъде задминат от последния Боливия. Той дори може да се пребори за по-горна позиция. Равенство би било достатъчно за “урусите” да се настанят на третото място, защото Чили е с 5 точки и по-лоша голова разлика, след като изигра всичките си мачове. Победа пък ще позволи на отбора да пребори тазвечершния си съперник за втората позиция. Подредбата в групата е ключова заради разпределението на четвъртиналите в турнира. “Небесносините” загубиха първия си мач от лидера Аржентина с минималното 0:1, след това завършиха наравно 1:1 с Чили, а в третия си двубой спечелиха с 2:0 срещу аутсайдера Боливия.

В момента Парагвай заема втората позиция в групата с 6 спечелени пункта, като има гарантирано място на елиминациите на турнира. Тази вечер отборът ще разбере на кое място ще завърши в първата фаза на Копа Америка. Възможностите са три – на първото място, на второто или на третото. Тъй като водачът в класирането Аржентина има мач срещу останалия без шансове да продължи напред Боливия, за “гуараните” би било по-добре да насочат усилията си към запазване на втората позиция. С победа тази нощ те ще си осигурят минимум нея, като равенство в мача също би било достатъчно. Загуба обаче би ги оставило на третата позиция, тъй като по този начин тазвечершният им противник би ги задминал. В досегашните си мачове на първенството парагвайците записаха две победи с по 3:1 над Боливия и 2:0 над Чили, както и поражение с 0:1 от Аржентина.

По-рано този месец двата тима завършиха наравно 0:0 в световна квалификация. От bwin дават следните коефициенти за предстоящия мач: 2.05 за победа на Уругвай, 2.75 за равенство и 5.00 за успех на Парагвай.